Po odcięciu wielu głów nowe paszcze potwora przytłoczyły Herkulesa. Dlatego na pomoc wezwał swojego bratanka Jolaosa. Za pomocą rozpalonej pochodni wypalał on miejsca po ściętych głowach hydry, podczas gdy Herkules odcinał te pozostałe.
Herkulesowi udało się zabić potwora, jednak został ukarany – praca nie została zaliczona, ponieważ heros poprosił o pomoc Jolaosa.
Tak samo jak Herkules, dermatolodzy nie przebierają w środkach – wypalają brodawki (popularnie nazywane także kurzajkami), ciekłym azotem o temperaturze -196°C lub wycinają je laserowo. Wysyłają później obolałych pacjentów, często niezdolnych do chodzenia, do domu. Zastosowanie tych metod powoduje pozostawienie niewielkich ilości zainfekowanych komórek, które jednak mnożą się i na nowo tworzą brodawki, odrastające niczym głowy hydry lernejskiej.
Na szczęście liczba istniejących naturalnych sposobów leczenia niszczących brodawki jest niewiarygodna.
Te metody mogą wydać Ci się łagodne (bakłażan, cytryna, ziemniak) w porównaniu z płynnym azotem. Większość jest jednak w rzeczywistości znacznie silniejsza, niż może się zdawać. Dlatego też ważne jest, aby aplikować substancje te wyłącznie na samą brodawkę, unikając z jak największą starannością kontaktu z otaczającą ją skórą, ponieważ mogą one spowodować podrażnienie, swędzenie, a nawet poparzenie.
Bakłażan
Moje dzieci wycinają mały kawałeczek miąższu bakłażana o rozmiarze kurzajki, który następnie kawałkiem plastra przymocowują do skóry przed snem. Następnego ranka brodawka jest lekko sczerniała. Przez kilka dni powtarzają ten proceder, aż narośl zupełnie obumiera i odpada. Brzmi jak cud, zupełnie bezbolesny i nieangażujący żadnego produktu chemicznego. Nie ma również ryzyka zabrudzenia pościeli bakłażanem. Jest to z założenia nietoksyczny, bezpieczny produkt i można zadawać sobie pytanie, jak to się dzieje, że jest tak skuteczny?
Bardziej znanym wariantem tej metody leczenia jest użycie małego zielonego kapelusza bakłażanu, czyli tej części, która łączy warzywo z łodygą. Wystarczy ostrym nożem odciąć tę część od reszty warzywa. Następnie, trzymając kapelusz za ogonek, nacierać nim brodawkę przez pół minuty, a czynność tę powtarzać przez 4 dni z rzędu.
Jeśli po kilku dniach kapelusz bakłażana wyschnie i zwiędnie, śmiało wyrzuć go i użyj świeżego.
Czosnek lub cebula
Nałóż okład z roztartego czosnku lub cebuli na brodawkę. Użyj opatrunku do utrzymania okładu na miejscu. Powtarzaj ten zabieg codziennie, aż do zniknięcia brodawki.
Aloes
Nałóż świeżo wyciśnięty miąższ z aloesu bezpośrednio na brodawkę.
Aloes możesz hodować w domu, w doniczce. Miąższ uzyskasz po złamaniu i obraniu liścia z twardej skórki. Taki kawałek aloesu przykładasz na brodawkę.
Glistnik jaskółcze ziele, czyli brodawnik
Kompetentni zielarze zbierają glistnik, kiedy jest w pełnym rozkwicie (pod koniec wiosny lub latem, w zależności od klimatu). Z glistnika wyciska się wtedy jego słynny żółty sok o okropnym zapachu, lecz cudownych właściwościach. Glistnik jaskółcze ziele dziko rośnie w krajach o klimacie umiarkowanym na wysokości poniżej 1000 m, w zagajnikach, żywopłotach, na starych, ocienionych murach, w wilgotnych i zaniedbanych miejscach.
Aby wypalić kurzajkę, wystarczy przełamać łodygę rośliny i posmarować ją sączącym się z niej żółtym mleczkiem. Czynność tę należy powtarzać możliwie często.
Niektórzy używają w celach leczniczych korzenia glistnika: należy drobno go posiekać i zamarynować w occie jabłkowym na półtora tygodnia.
Tak otrzymaną miksturę nakładaj 3 razy dziennie na brodawkę za pomocą pędzelka. Pozostaw do wyschnięcia. Nie trzeba nakładać opatrunku na brodawkę.
Powtarzaj tę czynność, aż kurzajka zniknie. Mieszankę można przechowywać przez długi czas w chłodnym miejscu.
Niektórzy uzyskali zadowalający rezultat za pomocą kropli z glistnika kupionych w aptece.
Cytryna i tuja
Kup cytrynę z ekologicznej farmy, poszatkuj jej skórkę i marynuj w białym occie przez 2 dni.
Przed snem nałóż kilka kawałeczków zamarynowanej cytryny na brodawkę i przymocuj do skóry za pomocą opatrunku.
Rano zdejmij cytrynę ze skóry, umyj i wysusz brodawkę. Nasącz kawałek waty ekstraktem z tui. Nałóż go na brodawkę i przymocuj do skóry świeżym opatrunkiem tak, aby trzymał się cały dzień. Powtarzaj te dwie czynności do czasu, aż brodawka zniknie.
Ekstrakt z tui otrzymuje się poprzez macerację (w 10 jednostkach alkoholu) młodych gałązek Thuya occidentalis – krzewu, które rośnie głównie w Kanadzie, a w Polsce sadzi się w celach ozdobnych, w przydomowych ogródkach. Wyciąg z żywotnika zachodniego ma szerokie właściwości terapeutyczne – pomaga w przypadku brodawek, problemów z trawieniem, zapalenia oskrzeli.
Ziemniak
Wytnij z surowego ziemniaka mały kawałeczek i przyłóż go do brodawki na kilka minut rano i wieczorem.
Powtarzaj tę czynność wielokrotnie ze świeżymi kawałkami ziemniaka, aż do zniknięcia brodawki. Sposób ten jest skuteczny dzięki obecnej w ziemniaku mączce, która zawiera czynny składnik o właściwościach zwalczających brodawki.
Wierzba
Już w średniowieczu stosowano korę wierzby białej do leczenia brodawek6. Spróbuj zaaplikować listek wierzbowy na brodawkę 3 razy dziennie (chroniąc jednocześnie otaczającą ją zdrową skórę).
Słonina
Brodawki należy codziennie dokładnie nacierać kawałkiem słoniny. Między aplikacjami przechowuj słoninę zawiniętą w folię aluminiową w lodówce, dobrze ukrytą, żeby nikt jej nie zjadł!
Mówi się, że skuteczność tej metody zawdzięcza się temu, że brodawki przyciągane są przez inną skórę (słonina to skóra świni). Leczenie to jest proste i bezbolesne.
PS: Jednym z najistotniejszych problemów dzisiejszej medycyny jest fakt, że lekarze zwykle nie proponują pacjentom terapii naturalnych. A przecież doskonale wiadomo, że są one bardzo skuteczne, jeśli chodzi o leczenie bólu i wielu chorób! Nie mają groźnych skutków ubocznych, ani nie są tak kosztowne, jak większość leków – jeśli tylko wiesz, jak je stosować.
Artykuł pochodzi z newslettera Poczta Zdrowia, przekazującego najnowsze, potwierdzone badaniami naukowymi, informacje o naturalnych metodach leczenia i zapobiegania chorobom. Można go bezpłatnie zaprenumerować na stronie www.PocztaZdrowia.pl
*******
Źródła:
Les bienfaits de l'aubergine, http://www.certiferme.com/sante/bienfait-aubergine-23.html
"Truc" de grand-mère pour traiter les verrues plantaires, http://sante-medecine.commentcamarche.net/forum/affich-131640-verrue-plantaire
Jak wygląda glistnik jaskółcze ziele, http://pl.wikipedia.org/wiki/Glistnik_jask%C3%B3%C5%82cze_ziele
Les propriétés thérapeutiques de la teinture-mère de thuya, http://santeverte.org/thuya-tm.html
Verrue plantaire, les informations utiles, http://www.verrue-plantaire.info/
Produits de santé naturels - Saule blanc, http://www.passeportsante.net/fr/Solutions/PlantesSupplements/Fiche.aspx?doc=saule_blanc_ps
Feuille de Saule contre les cors et verrues en flacon de 5ML, http://www.santemagazine.fr/feuille-saule-cor-verrue-fl-5ml-medicament-6583.html
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz